0531 500 95 44

WordPress seo

Bu makalede sizlere wordpress seo nasıl yapılır ve hangi araçlardan yararlanarak kısa sürede web sitenizi arama motorlarında üst sıralara çıkartabilirsiniz tekniklerini paylaşacağım.

WordPress seo nedir?

Normal seo ile wordpress seo arasında çok büyük farklar yoktur. Ancak wordpress gibi içerik yönetim sistemlerine seo uyumu harici eklentiler sayesinde kazandırılabilir.

İlk olarak, wordpress veya başka bir içerik yönetim sistemi kullanıyor olun, bir web sitesinin arama motoru optimizasyonu konusunda başarılı olmasını sağlayan ilk ve en önemli şey, kaliteli içeriktir.

Oluşturulan içeriğin arama motorlarında sıralamaya girmesini sağlayan bir kaç kriterden bahsedelim;

İçeriğin benzersiz olması: İçeriğinizin başka bir web sitesinden tamamı ile ya da parça parça alıntılanmadan üretilmesi çok önemlidir. Arama motorları kopya içeriği tespit edebilir ve bu durum sıralamada düşmenize neden olabilir.

İçeriğin yeni olması: Eski tarihli bir konuda içerik oluşturuyorsanız, bu içeriği yeniymiş gibi göstermeniz sitenizin kalitesini olumsuz etkileyecektir, kullanıcılar güncel içeriğe sahip olmayan sitenizi tercih etmemeye başlayacağı için, arama motorları sıralamalarında düşüş yaşayabilirsiniz.

İçeriğin yeterli açıklamalara sahip olması, net ve kaliteli bilgi vermesi: Yüzeysel ve kısa yazılmış içerik kullanıcı için tercih sebebi olmayabilir. Kısa içerik tabii olarak kısa zamanda tüketilecek hem de beklentileri karşılamayacak seviyede yetersiz olduğu için ilgi görmeyecektir.

Arama motorları için değil, kullanıcı için oluşturulması: Üreteceğiniz içeriğin arama motorlarında daha hızlı yükselmesini sağlamak için aşırı yoğunlukta anahtar kelime kullanmak olumsuz etki yapabilir. Özellikle google, “doğal gidişata uymayacak şekilde sık tekrarlanan anahtar kelimelerin” zararlı olabileceği konusunda uyarıyor.

İçeriğin medyayla zenginleştirilmesi: Mümkün olduğu ölçüde seçtiğiniz konuya uygun olarak içeriğinizi, fotoğraf, grafik, video veya ses dosyalarıyla zenginleştirin.

Dikkat çekici konu ve konu başlıkları: Seçtiğiniz konuda sadece geniş, güncel ve kaliteli bir içerik oluşturmanız yetmeyebilir, bu içeriği dikkat çeken bir başlık ve açıklamayla bezemeniz, kullanıcıların merakını cezbetmek için iyi bir taktiktir.

Görünüm ve özelliklerin içeriğe etkisi: WordPress’te bulabileceğiniz bir çok ücretli ve ücretsiz tema ve eklenti vardır. Seçtiğiniz temanın site içerisinde gezinmeyi ve içeriğin okunmasını kolaylaştırması büyük etkiye sahiptir. Ayrıca yüklediğiniz eklentilerin ve özelliklerin, içeriğin önüne geçmeyecek biçimde seçilmesi gereklidir.

İçeriğin en önemli noktalarının ön plana çıkartılması: İçeriğinizin en önemli kısımlarını ön plana çıkartmalısınız. Özellikle vurguladığınız yerlere altı çizili, kalın harfler ve belirgin renkler, daha az vurgulamak istediğiniz yerlere italik harfler kullanabilirsiniz.

WordPress seo uyumu için hangi eklentileri kullanmalıyım?

WordPress seo için bir çok eklenti vardır. Bu eklentilerin bir çok özellikleri vardır. Eklenti seçerken işleri sizin için otomatikleştiren ve sizi hatalı yapılandırmalar konusunda sizi uyaran bir sistemi kullanamanız yararınıza olacaktır.

WordPress seo ve wordpress seo benzeri konular için sitemizi takip edebilirsiniz. Ayrıca wordpress seo eklentimizi indirerek hiç bir sınırlama olmadan 3 gün boyunca ücretsiz test edebilirsiniz. WordPress auto seo eklentisi sayesinde otomatik seo yapın

Etiketler: , , , , ,
[√] Doğru Web Tasarım İstanbul x
Doğru Web Tasarım İstanbul ( Dokusal ) Şafak Saraçoğlu'na aittir.

Doğru Web Tasarımı Firması olarak;

 • Web tasarım hizmetleri
 • Web programlama
 • Seo hizmetleri
 • Sosyal medya danışmanlığı
 • Eğitimler

İlk başta olmak üzere web üzerine birçok destek sağlamaktayız. Zeytinburnu / İstanbul ilindeki ofisimiz ile İstanbul'un Zeytinburnu başta olmak üzere bütün semtlerine hizmet vermekteyiz.

Çalışmalarımızda tamamiyle kendi üretimimiz olan kaliteli web yazılım sistemlerini kullanıyoruz. Bunun yanı sıra her çeşit PHP web yazılım projesiniz düzenleyebilir, güncelleyebilir veya üretebiliriz.

Firmamızda şu web programlama dillerini ve web dizaynı araçlarını aktif olarak kullanmaktayız.

 • HTML / XHTML / HTML5
 • CSS / CSS3
 • JAVASCRIPT / JQUERY / VUE.JS
 • PHP / CODEIGNITER / LARAVEL
 • NODE.JS
 • PHOTOSHOP / ILLUSTRATOR
 • SONY VEGAS PRO
 • WORDPRESS GELİŞTİRME ( TEMA & EKLENTİ )
 • OPENCART GELİŞTİRME ( TEMA & EKLENTİ )

Yukarıda basitçe belirttim fakat bir daha anlatmak istiyoruz ki kaynağında PHP olan her biçim sistemi üretme, güncelleme ve düzenleme uzmanlığına sahibiz. Ürettiğimiz web yazılımlarında en son yenilikleri ve geliştirilebilir web yazılım tekniklerini kullanıyoruz.

Hizmet almak için, fikir sormak için, hatta sadece tanışma amaçlı dahi bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Doğru web tasarım İstanbul, Zeytinburnu'da hizmetinizde.